Darmowa dostawa do paczkomatów InPost dla zamówień powyżej 149 złotych!

Brak produktów w koszyku.

O nas

Kim jesteśmy?
dowiedz się więcej
o naszej historii

INSTYTUT KAWY to łódzka palarnia kawy
powstała z połączenia pasji i doświadczenia.
Kolektyw dwóch entuzjastów - baristów:
Macieja Giermaziaka i Bartłomieja Biesiady.

zdjęcie o nas

„Kluczem do sukcesu jest profesjonalizm. Dzięki niemu możemy być spokojni o jakość wykonywanych przez nas usług. Kawa serwowana przez Instytut Kawy nie może być tylko dobra, ma być perfekcyjna. Aby tego dokonać, przeszliśmy długą drogę przekuwając pasję w działanie.”

zdjęcie o nas

Instytut Kawy to palarnia rzemieślnicza.

Oznacza to ni mniej, ni więcej, że w naszej palarni stawiamy przede wszystkim na jakość
i świeżość kawy, a cały proces jej wypalania kontroluje wykwalifikowany roaster.

Jakość ziarna sprawdzamy zarówno przed jak i po wypaleniu, kawa jest wielokrotnie testowana (metodą cuppingu) zanim trafi do sprzedaży.

Naszą kawę wypalamy w piecu polskiej produkcji Coffed, który działa na zasadzie air-flow, co oznacza, że praktycznie cała energia która wypala kawę pochodzi z wtłaczanego w bęben gorącego powietrza, a nie jego ścianek.

Jednym z najważniejszych wyznaczników świetnej kawy jest jej świeżość, dlatego nie magazynujemy dużej ilości wypalonego ziarna. Kawa trafiająca do naszych klientów jest zawsze świeża, a każdą paczkę oznaczamy datą wypalenia.

Nasze kawiarnie to nie tylko miejsce gdzie wypijesz doskonałe espresso czy idealne cappuccino, ale także spędzisz miło czas, kupisz kawę do domu i dowiesz się więcej o procesie jej przyrządzania.

Ogólnie to zajmujemy się kawą ;) Sprawdź naszą ofertę: